The Division 2 – przydatne tricki i sztuczki – Tips & Tricks

Cześć 🙂

Dzisiaj mam dla was kolejny krótki poradnik z różnymi trickami, które przydają się w różnych aspektach rozgrywki. Poradnik dla początkujących graczy z tego co zauważyłem przyjął się dobrze, więc mam nadzieję, że nie inaczej będzie tutaj. Zapraszam!

Efekty statusów w walce – ogień

Pewnie wielu graczy The Division 2 natknęło się na przypadek, który zaraz opiszę, ale niekoniecznie poświęca mu zbyt dużej wagi, a bardzo przydaje się w rozgrywce. Otóz efekt statusu podpalenie nie jest do końca ograniczony do przeszkody, za którą znajduje się przeciwnik. Status ten można wywołać granatem, chem launcherem czy niszcząć elementy otoczenia jak beczki i kanistry. Co to konkretnie oznacza? O ile będąc za osłoną ktoś rzuci przed nią granat odłamkowy nic się nie stanie. Sprawa wygląda inaczej w przypadku ognia, ponieważ status przechodzi przez przeszkodę. Tyczy się, to również chowania za rogiem.

Co istotne, efekt podpalenie działa nie tylko w poziomie, ale też częściowo w pionie. Co to oznacza? Stawiając działko z modyfikacją Miotacz Ognia na „parterze”, na jakiejś szafce (żeby było lekko uniesione), będzie również podpalać przeciwnikó na „pierwszym piętrze” np. na balkonie lub rampie. Przykład tej sytuacji przedstawia poniższe zdjęcie.

Tom Clancy's The DIvision 2 działko, miotacz ognia i podpalenie

Zasięg tej mechaniki jest oczywiście częściowo ograniczony, więc polecam metodę prób i błędów, natomiast na pewno jest, to bardzo przydatne podczas grindowania na danej misji, gdzie znamy miejsce respawnu NPC. Pamiętajcie też o Chem Launcherze, sprawdza się świetnie, gdy dodacie mod do umiejętności zwiększający obszar obłoku!

Jak zdobywać klucze do otwierania skrzyń frakcji?

Każda frakcja w The Divsion 2 ma swoje skrzynie, do których są wymagane specjalne klucze. Wyjątkiem są tutaj Hunterzy, póki co nie posiadają oni żadnych skrzyń. 🙂 Natomiast OutCast, True Sons, Black Tusk i Hieny takowe posiadają. Jak je zdobyć?

Metoda jest prosta, klucze te znajdują się w kanałach / podziemiach w białych skrzynkach na ścianie. W kanale jest dostępna różna ilość tychże skrzynek, a każda z nich zawiera klucz losowej frakcji. Mała uwaga -istnieją takie podziemia, w których ich nie znajdziemy lub nie są warte uwagi ze względu na znikomą ilość. Podziemia w The Division 2 oferują też wiele materiałów do craftingu oraz różne wyposażenie. Skrzynki z kluczami mają 1 dniowy cooldown, więc musicie poczekać, aż się „zamkną” na nowo.

Tom Clancy's THe Division 2 klucze do skrzyń frakcji

Załączam materiał od jednego z graczy z lokalizacjami kluczy do skrzyń frakcji.

UWAGA! Przed takimi wyprawami zalecam skorzystanie z buffa za donatowanie punktów kontrolnych (część o zbieractwie)

Szybkie przeładowanie każdej broni

Do tego niezbędne będą dwie rzeczy. Mianowicie kabura z talentem Fill’er Up (nie znam polskiego tłumaczenia) + obrzyn jako broń boczna. Co robi wskazany talent? Załadowanie broni z pustym magazynkiem, automatycznie ładuje magazynki w innych broniach! To już powinno rozjaśnić sytuację. Mając przykładowo ciężkiego LKMa, którego przeładowanie trwa 4-5 sekund, przełączamy się na obrzyn, opróżniamy magazynek, przeładowujemy i wracamy do LKMa.

Ale czy to najlepsza metoda? Można jeszcze bardziej przyśpieszyć ten proces. Przed potyczką miejćie opróżniony obrzyn, tak, żeby po przełączeniu postać automatycznie go ładowała! Co więcej, nie musicie czekać na załadowanie dwóch nabojów. Wystarczy rozpoczęcie „animacji ładowania” i przełączenie się na LKM. (wskazówka działa w dniu pisania postu)

Ogólne tricki i sztuczki

Poniżej zamieszczam krótkie, ale dość ogólne porady / wskazówki:

  • Ukryte misje poboczne! –  Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż nie wszystkie misje poboczne znajdują się na mapie i są dostępne od tak. Istnieje 5 sekretnych misji pobocznych, gdzie za każdą otrzymujemy m.in. element do modyfikowania broni. Nie ma tu nic skomplikowanego poza lokalizają, filmów na hasło „The Division 2 Secret Side Missions” jest pełno.
  • Strzelanie do granatów – widzisz nadlatujący granat lub koktajl mołotowa? Gdy zmierzają w Twoim kierunku towarzyszy im „czerwona obwódka”. Masz możliwość zestrzelenia ich w powietrzu, zwłaszcza w przypadku koktajli, bo jak już wiecie podpalenie daje w kość. 🙂
  • Wyposażenie w punktach kontrolnych – po odbiciu punktu kontrolnego zyskujecie dostęp do przedmiotów w magazynie. Można je otwierać wielokrotnie, a nie tylko raz! Oczywiście istnieje cooldown, zdaje się, że 1 dzień (nie testowałem szczegółowo), ale jest, to dobra okazja do farmienia „god rolli” 🙂
  • Projekty prosto z mapy! – jak wiecie w The Division 2 jedną z aktywności jest wykonywanie projektów, za które dostajemy nagrody. Niektóre z nich wymagają określonyhc przedmiotów. Możecie je dodawać z poziomu mapy! Nie ma potrzeby odwiedzania każdorazowo punktu z projektami. W celu przejrzenia projektów na mapie trzeba zmienić zakładkę. Na PC zdaje się, że sąto przyciski Q lub E (w lewo / w prawo).
  • Szybki demontaż sprzedaż przedmiotów – jest to mechanik znana graczom The Divsion 1. Otóż każdy przedmiot w ekwpinku możemy oznaczyć jako złom przyciskiem V. Po zaznaczeniu np. 50 przedmiotów możemy je sprzedać jednym kliknięciem lub zdemontować wszystkie razem.
  • Chem Launcher, leczenie i quick pop – załóżmy, że chem launcher macie przypisany do przycisku E. Naciskając szybko dwa razy, postać rzuca umiejętność wprost pod siebie! Ładunki leczące wyrzutni chemicznej „stackują się” tzn. Odapalając dwa ładunki np. pod siebie, leczenie będzie szybsze! UWAGA! Szybkie wywołanie umiejętności ma zastosowanie też w innych przypadkach, ale wywołując działko tym sposobem, nie będziemy mieli możliwości do wybrania pożądanej pozycji!

To by było na tyle, dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia bloga. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *