The Division 2 – jaki set wybrać? Zestawy wyposażenia

Cześć 🙂

Jak to bywa w Tom Clancy’s The Divsion, czestymi pytaniami są – jaki set wybrać? Jaki set jest najlepszy?. Nie inaczej jest w The Division 2, dlatego postanowiłem utworzyć mini poradnik. Nie znajdziecie w nim opisów szczegółowych buildów różnego typu, ponieważ są to materiały na wiele postów, ale jaki jest tego inny powód? Cóż, Tom Clancy’s The Division 2, to nowa gra, która nadal jest rozwijana, balansowana oraz patchowana. Z tego względu na koniec biężącego miesiąca informacje odnośnie konkretnego buildu mogą być już nieaktualne. Po ostatnich „updejtach” jak np. Twierdza Tidal Basin już widać tendencję zmian, a są to m.in. talenty wyposażenia, buffy i debuffy niektórych broni, zmiana działania niektórych talentów klasowych.

 

A więc po co ten poradnik odnośnie setów? Znajdziecie w nim ogólne wskazówki, popularne buildy oraz „drogi” do wymarzonego zestawu wyposażenia dzięki czemu sami będziecie mogli ocenić powstające jak grzyby po deszczu buildy 🙂 . Miejcie na uwadze, iż możecie mieć set odwzorowany w skali 1:1 względem filmu na yt, natomiast Twój unikalny styl gry i preferencje nie zawsze sprawią, że będziesz najlepszy mając dany zestaw wyposażenia! Zapraszam 🙂

3 elementowe zestawy wyposażenia – Brand Sety

Już w Beta Testach Tom Clancy’s The Division 2 mieliśmy do dyspozycji tzw. Brand Sety, czyli 3 elementowe zestawy wyposażenia. Każdy z nich poza bonusami do statystyk z każdego przedmiotu, dodaje premie za skompletowanie elementów zestawu. Każdy z tych setów jest nastawiony na bonusy pod konkretny styl walki, ulubioną broń czy ulubioną umiejętność. Pełną listę znajdziecie w poniższym linku i znowu polecam inicjatywę infografik The Division Academy.

6 elementowe zestawy wyposażenia

The Division 2 - 6 elementowe tajne sety

Wraz z updatem, czyli tzw. „Tidal Basin” zostały dodane 6 elementowe zestawy wyposażenia, a są to:

 • Obowiązująca Dyrektywa
 • True Patriot
 • Hard Wired

Gracze Tom Clancy’s The Division 1 mogą mieć skojarzenia z tajnymi zestawami wyposażenia tzw. Classified Sets. A jak jest naprawdę? Cóż, z tego co widzę w chwili pisania tego posta, wielu graczy raczej nie skorzysta z tych setów na stałe, gdyż (również moim zdaniem) lepiej sprawdzają się mixy z Brand Setów. Po pierwsze dają one również bonusy za ich kompletowanie, a po drugie większość z nich ma 1 a nawet 2 talenty.

Nowe zestawy wyposażenia są może interesujące, ale na ten moment nie są wystarczająco dobre. Grając w TD1 siłę Tajnego Zestawu Wyposażenia można było zdecydowanie odczuć, tutaj tego wrażenia nie ma. Przykładem może być stary Set Odzysku – Reclaimer, który był jednym z moich ulubionych i praktycznie nie było innej możliwości na tak dobrego healera!

☢️☢️☢️ UWAGA!!! Samo Massive Entertainment na reddicie przyznało, iż obserwuje tą tendencję i jeśli ten tren się utrzyma, to zajdą jakieś zmiany w setach. Dlatego radzę wam przechowywać elementy tych zestawów, gdyż nagle mogą dostać zupełnie inne i lepsze bonusy! Przykładem może być egzotyk Ninja Bag z The Division 1, który długo był bezużyteczny, a nagle stał się kluczowy dla wielu buildów!

Wybór setów a talenty broni i przedmiotów oraz statytstyki

Jak wspomniałem na ten moment większość buildów opiera się o mixy Brand Setów. Miejcie też na uwadzę, że bardzo trudno skomponować ten perfekcyjny i wymaxowany build, z racji tego, iż istnieje bardzo dużo wariantów każdego z przedmiotów (statystyki, talenty etc.). Poniżej przedstawię wam na ten moment najpopularniejsze buildy, a właściwie kierunki w jakie warto iść:

 • Critical Hit Chance (chc) + Critical Hit Damage (chd) – dość popularny kierunek, który bazuje na wysokich i częstych obrażeniach krytycznych, a kategoria broni, to oczywiście Pistolety Maszynowe ze względu na szansę do krytyka. Możliwości jest sporo, natomiast dopasowując odpowiednie talenty, przy niskim pancerzu nasze obrażenia będą drastycznie rosnąć, a każdy strzał krytyczny będzie dodawał nam % zdrowie i pancerza. Najpopularniejsze bulidy to tzw. Vector Build, a ostatnio pojawiaja się nowość tj. Police T821 Build.
 • Headshot Damage (hsd) / + Damage to Elites (dte) – ogólny kierunek, który pasuje zarówno pod PvP oraz PvE, bazuje on na wyjątkowo dużych obrażeniach w głowę. W przypadku PvP króluje tzw. „One Shot Sniper Build” z karabinem snajperskim M700 (nadal ma największe obrażenia) oczywiście bez obrażeń typu dte.  Pod PvE mixy są różne, natomiast tutaj duże znaczenie mają już obrażenia dte + hsd oraz odpowiednie talenty. Polecam szukania wariacji „PvE Sniper Build lub PvE Rifle Build„. Na ten moment jest, to mój ulubiony build z karabinem Military MK17. Co ciekawe przy tym „kierunku” używam również karabinu maszynowego, który przeciwnikom poza osłoną zadaje precyzyjne i wysoki obrażenia w głowę!
 • Skill power (sp) – temat ten jest nieco bardziej skomplikowany, między innymi przez niedawną zmianę w Sile Umiejętności, dostępności modów, zmian statystyk modów etc. Moim zdaniem kierunek jest dobry, ale nadal nieperfekcyjny. Na ten moment dostępność modów jest większa, ale nadal nieadekwatna! Czy chcąc mieć sensowny mod do umiejętności np. w One Shot Sniper będziemy w stanie jakiś założyć? Raczej nie… Na ten moment opcją jest farmienie modów na drugiej, lecz niskopoziomwej postaci. Umiejętności mają nadal spory cooldown i trzeba znać sposoby jego obniżenia!

The Division 2 - set z buildem pod siłę umiejętności + karabin + karabin maszynowe oraz dte

 • Hybryda Skill Power (sp)? – idąc w samą siłę umiejętnośći na pewno sprawdzimy się jako healer, ale czy dmg dealer? Niekonicznie, dlatego jestem zwolennikiem posiadania siły umiejętności na poziomie 2-3k, a poza tym bazować na obrażniach od broni. Niemożliwe? W swoim buildzie typu „Rifle Build” posiadam takie statystyki. Działkiem ogniowym kontroluję tłum, chem launcherem szybko leczę siebie i innych, a do tego elitarnym przeciwnikom zadaje obrażenia w głowę rzędu 150-210k (MK17), a karabinem maszynowym około 120-150k. Bardzo lubię to połączenia, a obrażenia są przyzwoite (oczywiście da się znacznie większe, ale kosztem sp). Set prezentuje powyższe zdjęcie. Nadal jest tu wiele do zrobienia, ale to kwestia RNG.

Wybór specjalizacji a zestawy wyposażenia

Tom Clancy's The Division 2 specjalizacje surwiwalista, burzyciel, snajper

Jak wiemy w End Game mamy do dyspozycji 3 specjalizacje, każda oferuje ciekawe bonusyokreślony typ obrażeń, czy boosty do umiejętności. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, która specjalność najlepsza pod dany build, bo można wybrać jedną albo drugą i obie będą również dobrze się sprawdzać. Poniżej przedstawię również dość ogólne kierunki oraz najczęstsze wybory specjalności:

 • Healer? – polecam Surwiwalowca (Survivalist), ponieważ ma premie do leczenia oraz unikalny wariant Seekera w wersji leczącej.
 • Snajper, czyli Rifle, One Shot etc.? – tutaj jedynym słusznym wyborem jest Snajper (Sharpshooter) ze względu na premie do hs, celność, stabilizację, szybkie przeładowanie i inne.
 • Karabin maszynowy typu LMG? – tutaj Burzyciel (Demolitionist) albo Snajper (Sharpshooter). Obie specjalności oferują na swój sposób szybkie przeładowanie, burzyciel daje premie do obrażeń od karabinu maszynowego, natomiast snajper precyzję oraz obrażenia w głowę. Mi bardziej leży snajper w tym ujęciu. 🙂
 • Pistolety maszynowe typu SMG? – tutaj również króluje Burzyciel (Demolitionist) ze względu na obrażenia od smg, ale też przeładowanie całego magazynku przy zniszczeniu pancerza. Ten czynnik jest jednym z głównych kluczy do tego typu buildów!
 • Skill build pod dmg? – tutaj również skłaniałbym się do Burzyciela (Demolitionist) ze względu na bonus do obrażeń od eksplozji, ale też unikalne bonusy do działek, ale też możliwość stosowanie działka artyleryjskiego.

Najlepsze sety PvP i PvE w The Division 2

Mam nadzieję, że taka forma poradnika odnośnie setów przypadła wam do gustu i pomoże kreować swoje własne buildy i oceniać wartość „jutubowych” poradników. 🙂 The Division 2 dynamicznie się rozwija, więc serwowanie dokładnych „Meta OP Buildów” trochę mija się z celem, gdyż za jakiś czas „rynek” setów się zmieni.

Na koniec informacja, gdzie szukać wartościowych buildów? Na yt konkurencja jest spora, a buildów jeszcze więcej, natomiast poniżej podeślę wam linki do moich zdaniem wartościowych kanałów, a jednocześnie starych wyjadaczy The Division 1. Nie każdy się z tym zgodzi, niektórzy są krytykowani, natomiast, to moja subiektywna lista, która powinna pomóc wielu graczom. 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *