The Division 2 – jak zdobyć maski Łowców – Hunterów ?

Cześć 🙂

Pomyślałem, że nie każdy gracz wie o samym istnieniu masek w The Division 2 lub nie zna przydatnych tricków i wskazówek, które ułatwią znalezienie 12 masek Hunterów. Postanowiłem utworzyć krótki wpis, który będzie skupiał się na wskazówkach, które przyśpieszą ten proces i odpowiedzą na najczęstsze wątpliwości. Jeśli chodzi o same lokalizacje masek, posłużę się jednym z wielu filmów na youtube, który moim zdaniem jest jednym z bardziej sensownych. Zapraszam do lektury!

Maski Łowców – jak pokonać 12 Hunterów?

Maska Łowcy - Tom Clancy's The Division 2

Być może nie każdy zdaję sobie z tego sprawę, ale Łowcy w The Division 2, moim zdaniem są znacznie trudniejsi i bardziej wymagający niż ich koledzy z The Division 1. Są wytrzymali, dynamiczni i dosłownie niszczą wszystko po drodze, w tym NPC z innych frakcji. Poniżej kilka ogólnych porad:

  • Dobór umiejętności – odradzam używanie „stacjonarnych umiejętności” jak działko, mina poszukująca czy dron, ponieważ łowcy mogą je shackować i odwrócić je przeciwko Tobie! Polecam Chem Launchera w różnej postaci i UL, który Ciebie ożywi w trudnej chwili. Jeśli masz wysoki poziom Siły Umiejętności, możesz zastosować Impuls, a konkretnie zagłuszacz (disruptor), który wykluczy umiejętności Hunterów.
  • Solo czy gra w drużynie – o ile, w niektórych przypadkach pojawia się tylko 1 Łowca, to są miejsca, gdzie pojawia się ich 2 lub nawet 4! Polecam, to robić minimu z jednym członkiem drużyny.
  • Amunicja specjalistyczna Burzyciel (Demolitionist) – moim zdaniem najbardziej pożądaną specjalnością będzie Burzyciel i jego wyrzutnik granatów. Zanim zaczniecie potyczkę w Łowcami, zapełnijcie amunicję specjalistyczną. 2-3 granaty powstrzymają każdego Łowcę! Nie neguję pozostałych specjalności, ale ciężej trafić z kuszy czy karabinu snajperskiego.
  • Przygwożdżenie i flankowanie – polecam najpierw zredukować pancerz Łowcy strzelając z dystansu. Przy niskim poziomie pancerza Hunter zaczyna się chować, ponieważ będzie się leczył. To jest moment, w którym warto go dobić, ponieważ nie będzie was atakował przez chwilę!
  • Mobilność – odradzam zbyt długie przebywanie w jednym miejscu, ponieważ Łowcy są bardzo agresywnie w podchodzeniu na krótszy dystans i będą Ciebie flankować.
  • Umiejętności Łowców – mają oni szerokie spektrum umiejętności, te same, którym dysponują gracze. Warto na to uważać, bo gdy jeden łowca zakłóci wasze umiejętności, drugi wyśle drona atakującego, to może być nieciekawie…

Zdobywanie masek Łowców – inne wskazówki

  • Wywołanie łowców zawsze wymaga określonej czynności, a nawet odpowiedniej pory dnia np. tylko w nocy. Informację są zawarte w filmie, więc miejcie na uwadze znaczenie tych czynników
  • Wywołałeś 4 łowców w nocy i zginąłeś wiele razy, a dzień zbliża się nieubłagalnie? Nie ty jeden, ale nie jest, to problemem. Po wywołaniu Łowców nocą, możesz podchodzić do walki z nimi wiele razy. Nie znikną, a jedynie mogą nieco zmienić lokalizację, ponieważ atakują inne frakcje.
  • Pamiętaj, że po pokonaniu Łowcy maskę zawsze trzeba podnieść! Nawet, jeśli zginiesz, maska nadal będzie w miejscu pokonania danego Łowcy.
  • Celny strzał z dystansu – w jednym przypadku dwóch łowców należy trafić z karabinu snajperskiego. Nie trafisz? Trzeba powtórzyć proces

Materiał z lokalizacjami i sposobem wywołania Łowców

Tak jak pisałem na samym początku, skupiłem się na poruszeniu ogólnych wskazówek, natomiast poniżej posłużę się w mojej opinii jednym z wartościowych filmów z komentarzem. Miłego oglądania! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *